Od 28 października do 6 listopada zapraszamy uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz kl. I-II szkół ponadpodstawowych na zajęcia edukacyjne „Drewniany Polak”, w związku z ustanowieniem przez Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego roku 2019 Rokiem 90-lecia szkół polskich na Warmii i Mazurach.

Zagadnienia: walka o polską szkołę na Warmii w okresie międzywojennym. Organizacja, nauczane przedmioty, wyposażenie szkół. Działalność pozalekcyjna szkół i nauczycieli – ich rola w krzewieniu polskości, a także w tworzeniu ośrodków kultury polskiej (bibliotek z polskimi książkami i prasą, świetlic) promieniujących na podolsztyńskie wsie. Walka władz niemieckich z polskimi szkołami na Warmii – różne formy represji wobec nauczycieli, rodziców i uczniów.

Uwaga! Zgłoszenia grup uczniów do 23 października 2019 r.: tel. 89 527 25 86 w. 122.