W Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w proponowanych wydarzeniach:

22 XI 2019 r. , godz. 12.00

Spotkanie dla młodzieży z prof. Włodzimierzem Boleckim z Instytutu Badań Literackich PAN. W programie prezentacja tekstów Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie.

Miejsce: I LO w Olsztynie

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia grup uczniów do 18 listopada 2019 r., tel. 89 527 25 86 w. 122, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

XI – XII 2019 r.

Multimedialna wystawa edukacyjna (z oprowadzaniem) ukazująca postać i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego na tle myśli, kultury, historii polskiej i europejskiej. Bogata ikonografia, fragmenty filmów i utworów przybliżą losy jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku, „któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna.

Miejsce: W-MBP w Olsztynie

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia grup uczniów: tel. 89 527 25 86 w. 122, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Plakat projektu