Wyniki konkursu recytatorskiego „BACZYŃSKI 2021”.

Do konkursu recytatorskiego „BACZYŃSKI 2021” zgłoszono łącznie 48 prac z 9 szkół ponadpodstawowych oraz z 16 szkół podstawowych

W poszczególnych kategoriach wyłoniono następujących laureatów:

SZKOŁY PODSTAWOWE

I nagroda: Kornelia Kordek, Szkoła Podstawowa w Woźnicach, opiekun Aleksandra Doda; wiersz „Lincz”

II nagroda: Zofia Kościńska, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim, opiekun Wojciech Karolonek; wiersz „Piosenka”

III nagroda: Aleksandra Lisowska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. rtm. Witolda Pileckiego w Olsztynku, opiekun Anna Ciesielska; wiersz „Z głową na karabinie”

Wyróżnienia:
1. Aleksandra Włodarska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie, opiekun Katarzyna Zielińska; wiersz „Kolęda”

2. Marietta Włodarska, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie, opiekun Katarzyna Zielińska; wiersz „Moje drogi”

3. Maja Łachacz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie, opiekun Magdalena Jankowska; wiersz „Elegia o… chłopcu polskim”

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

I nagroda: Magdalena Samociuk, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 VI Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Olsztynie, opiekun Katarzyna Dubicka; wiersz „Kołysanka”