Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna oraz Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

na spotkanie Młodzieżowego Klubu Literackiego, które odbędzie się 16 lutego (czwartek) o godzinie 16.00 w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej (w Galerii Bakałarz) przy ul. Natalii Żarskiej 2.

Wielu uczniów pisze wiersze, opowiadania, powieści. Przelewają na papier swoje uczucia, refleksje, marzenia. Czym jest dla nich sztuka? Czy tylko zabawą z formą? Czy może sposobem na zrozumienie samych siebie i zmieniającej się rzeczywistości? Jak przyjąć pierwsze literackie próby? Gdzie jest odpowiednie miejsce na dyskusje o sonetach, fraszkach czy nowelach licealistów?
Na lekcjach polskiego zwykle brakuje czasu na zaprezentowanie utworów niemieszczących się w sztywnych ramach kryteriów maturalnych. Z myślą o młodych artystach postanowiliśmy stworzyć Młodzieżowy Klub Literacki.

Prosimy młodych twórców o zabranie ze sobą fragmentu swojego utworu, który będą chcieli odczytać podczas spotkania (o objętości nieprzekraczającej trzech stron A4).

Serdecznie dziękujemy dyrektorom oraz nauczycielom polonistom i bibliotekarzom za zachęcenie swoich twórczych uczniów do udziału w tym cyklu „spotkań autorskich”, których najważniejszymi bohaterami będzie sama młodzież.