Propozycje materiałów i narzędzi dla nauczycieli do zdalnego nauczania.

Jak bezpiecznie prowadzić lekcje online? Poradnik dla nauczycieli i dyrektorów - poradnik powstał, by wskazać praktyczne narzędzia pomocne w przeprowadzeniu lekcji z uczniami. Eksperci i ekspertki w zakresie edukacji przy wsparciu RPO przygotowali poradnik dla kadry szkolnej, który podpowie jak bezpiecznie prowadzić lekcje online, z jakich narzędzi korzystać, jak rozmawiać z uczniami - "cyfrowymi tubylcami" - o zasadach w wirtualnej klasie. Publikacja zawiera także wskazówki dla dyrektorów, jak wdrożyć systemy zdalnego nauczania w szkole.

Jak uczyć zdalnie? Proste odpowiedzi na trudne pytania -  najczęstsze pytania nauczycieli i nauczycielek, stawiających pierwsze kroki w zdalnej edukacji.

Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele -  pod redakcją naukową Jacka Pyżalskiego.

ONLINOWA SZKOŁA - wirtualne lekcje na platformach edukacyjnych  -  Zyta Czechowska, blog grupy Superbelfrzy RP

„Przenieś lekcje do internetu" - zasoby do pracy zdalnej -  OSEhero. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

Narzędzia i zasoby edukacyjne na czas zamknięcia szkół – Kamil Śliwowski, Otwarte zasoby

Zdalna edukacja w czasie zamknięcia szkół - lista użytecznych narzędzi i zasobów online wspierających naukę zdalną – Centralny Dom Technologii

Jak uczyć online? -  wykaz platform i aplikacji. Podział na przedmioty nauczania – blog Cyfrowi Tubylcy

Lekcjewsieci.pl - społeczny projekt nauczycielski. Zbiór zweryfikowanych, posegregowanych tematycznie treści edukacyjnych na wszystkich poziomach edukacyjnych.

Treści edukacyjne dostępne na platformie YouTube