Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy szkolnych do wspólnego opracowania e-booka poświęconego kreatywnym formom działań realizowanych w bibliotece, związanych z książką i czytaniem.

Ideą publikacji jest promowanie inicjatyw podejmowanych przez biblioteki szkolne oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń.

Nauczyciele bibliotekarze zainteresowani współtworzeniem e-booka proszeni są o przesłanie do 26 czerwca 2020 r. scenariusza wydarzenia, np.: projektu, zajęć dla uczniów, spotkania, wystawy, wraz z sugestią materiałów do ewentualnego wykorzystania - kart pracy, plansz, testów i in. (proponowane materiały należy umieścić w załącznikach). Najbardziej inspirujące pomysły zostaną opublikowane w e-booku na stronie internetowej W-MBP w Olsztynie oraz rozpowszechnione w internetowych serwisach edukacyjnych i bibliotekarskich do końca października 2020 r.

Organizator zastrzega sobie prawo wyboru przesłanych materiałów do publikacji.

Wskazówki dla autorów:

1. Scenariusz powinien mieć objętość do 4 s. formatu A4 ( czcionka Times New Roman 12, odstęp między wierszami - 1,5).

2. Obiekty graficzne należy osadzić w tekście, a także przysłać w formie załączników. Minimalny rozmiar zdjęć 1036x1512 pikseli, rozdzielczość 300 dpi.

3. Autorstwo - imię i nazwisko autora (autorów), nazwa placówki.

4. Po opisie ilustracji lub zdjęcia należy podać informację o autorze fotografii: inicjał imienia i nazwisko.

5. Ostateczny termin przesłania dokumentu w programie tekstowym do edycji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. upływa 26 czerwca 2020 r.