Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy szkolnych do wspólnego opracowania e-booka poświęconego kreatywnym formom działań realizowanych w bibliotece, związanych z książką i czytaniem.

Ideą publikacji jest promowanie inicjatyw podejmowanych przez biblioteki szkolne oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń.

Nauczyciele bibliotekarze zainteresowani współtworzeniem e-booka proszeni są o przesłanie do 26 czerwca 2020 r. scenariusza wydarzenia, np.: projektu, zajęć dla uczniów, spotkania, wystawy, wraz z sugestią materiałów do ewentualnego wykorzystania - kart pracy, plansz, testów i in. (proponowane materiały należy umieścić w załącznikach). Najbardziej inspirujące pomysły zostaną opublikowane w e-booku na stronie internetowej W-MBP w Olsztynie oraz rozpowszechnione w internetowych serwisach edukacyjnych i bibliotekarskich do końca października 2020 r.