Bajki o koronawirusie dostępne online

bajki cioci doroci

Bajka o złym królu Wirusie i dobrej kwarantannie/ Dorota Bródka.

Na końcu opowiadania pytania i zadania dla dzieci .

misiek zdzisiek i glupi wirus

Basia Misiek Zdzisiek i głupi wirus / Zofia Stanecka, Marianna Oklejak

jestes moim bohaterem

Jesteś moim bohaterem : o tym jak dzieci mogą walczyć z COVID -19 / IASC

Książka powstała w ramach projektu Międzyagencyjnej Grupy Referencyjnej Stałego Komitetu ds. Zdrowia Psychicznego i Wsparcia Psychospołecznego w Sytuacjach Kryzysowych (IASC MHPSS RG).

„Ty jesteś moim bohaterem” ma formę opowiadań, które powinny być czytane przez rodzica, opiekuna lub nauczyciela wraz z dzieckiem lub małą grupą dzieci. Dodatkowy przewodnik zatytułowany „Działania dla bohaterów” (który zostanie opublikowany później) będzie oferował wsparcie w opracowywaniu tematów związanych z COVID-19, aby pomóc dzieciom radzić sobie z uczuciami i emocjami. Na podstawie książki zaproponowane zostaną również zajęcia/aktywności dla dzieci.
(wg opisu ze wstępu publikacji)

jezyk bartek zostaje w domu

Jeżyk Bartek zostaje w domu / Marta Mytko

Bajka zawiera list autorki do rodziców oraz komentarz bajkoterapeutyczny przygotowany przez psychoterapeutkę Aleksandrę Salwę o tym jak pomóc dzieciom zrozumieć sytuację związana z wirusem oraz potrzebę kwarantanny domowej.

wirus

Masz tę moc!

Bezpłatna książka elektroniczna o koronawirusie dla młodszych dzieci wydawnictwa Olesiejuk.
Książka wyjaśnia dzieciom w sposób zrozumiały czym jest koronawirus i jak się przed nim ustrzec.

O Maksie i jego cioci

O Maksie i jego cioci Kwarantannie z krainy Pollandi / Lidia Ippoldt

stas i jadzia petelka

Staś i Jadzia Pętelka zostają w domu

Książka oprócz opowiadania zawiera informację jak myć ręce oraz zadania i grę planszową.

zostan w domu dla dzieci

#ZostańWdomu dla dzieci / Karolina Piotrowska

Publikacja oprócz opowiadania zawiera :
- dwa eksperymenty, które w zabawny i zarazem ciekawy sposób demonstrują dzieciom jak przenoszą się wirusy oraz jak mydło wspiera walkę z nimi,
- porady dla rodziców.

bajki

Bajki zasypiajki

Blog stworzony przez rodzica – autora bajek, które mają ułatwić dzieciom dobre zasypianie. Dodatkowo znajdziemy tutaj bajki terapeutyczne pozwalające dzieciom poradzić sobie z trapiącymi je kłopotami.

dzieckowsieci

Dziecko w sieci

Zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

fdds

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Serwis Fundacji zajmujący się szeroko rozumianą pomocą dzieciom krzywdzonym ich rodzinom i opiekunom.

przedszkolak

Przedszkolak

Portal rodziców i nauczycieli w wieku przedszkolnym. Powstał w celu popularyzowania
i promowania nowoczesnej myśli i wiedzy dotyczącej edukacji i wychowywania dzieci w wieku

ryms

Ryms

Wortal o książkach dla dzieci i młodzieży.

superkid

Super Kid

Serwis dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych wspomagający wszechstronny rozwój dziecka.

zabawy fundamentalne

Zabawy Fundamentalne

"Program wspomagania rozwoju dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Adresowany jest do rodziców  i opiekunów, którzy chcą współpracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju.