4 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie z Autorkami wystawy „Zwierzyniec” prezentowanej w holu biblioteki. Podczas wydarzenia będzie możliwość porozmawiania o ekspozycji i zobaczenia, jak powstaje odbitka drukarska bez użycia prasy.

Ekspozycja jest dostępna w holu biblioteki do 17 kwietnia 2024 r.

Aut. zdjęć: Klaudyna Bociek

• Finisaż wystawy Zwierzyniec_029
  • Finisaż wystawy Zwierzyniec_030
  • Finisaż wystawy Zwierzyniec_031

Dostępna w holu biblioteki premierowa wystawa studencka  „ZWIERZYNIEC” prezentuje cykl prac graficznych wykonanych w ramach działalności Koła Rozwoju Artystycznego Architektów Krajobrazu „Korozja”  (przy Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie) prowadzonego przez dr Beatę Kołakowską. Koło funkcjonuje od 2017 roku, a jego celem jest propagowanie kultury wypowiedzi plastycznej za pomocą tradycyjnych technik druku. Pracownia grafiki warsztatowej przy Pracowni Sztuki Krajobrazu w Katedrze Architektury Krajobrazu daje szansę zgłębienia tajników druku wypukłego, wklęsłego oraz płaskiego. Jest to przestrzeń otwarta - może skorzystać z niej każdy zainteresowany student i pracownik uniwersytetu.

Na cykl „ZWIERZYNIEC” składają się prace w technikach linorytu i suchej igły wykonane przez studentki Architektury Krajobrazu: Kornelię Kolasa, Julię Korpacką, Agatę Jasińską, Marię Dudzikowską, Zofię Rykowską, Wiktorię Gut, Aleksandrę Młynarczyk oraz Wiktorię Kosińską. Bliski, a zarazem intrygujący świat fauny i flory stał się pretekstem do ekspresji własnej tożsamości, obserwacji oraz fantazji Autorek. „ZWIERZYNIEC” jest miejscem zwierzeń. Swobodną, przyjazną przestrzenią, w której można się zatrzymać i kontemplować ważne momenty.

Ekspozycja jest dostępna w holu biblioteki do 17 kwietnia 2024 r.

grafika: fragment pracy "Duchy Puszczy" Julii Korpackiej