w m logo
Instytucja Samorządu
Województwa
Warmińsko-Mazurskiego

1. Co biblioteka pedagogiczna oferuje szkole, nauczycielom, uczniom i rodzicom? (szkoła podstawowa i ponadpodstawowa)

Książka i multimedia w pracy nauczyciela - przegląd wybranych pozycji znajdujących się w zasobach biblioteki. Katalog  INTEGRO  jako źródło informacji pedagogicznej i warsztat pracy nauczyciela (korzystanie ze zbiorów online, skuteczne strategie wyszukiwawcze). Usługi biblioteczne, z których warto skorzystać. Inne formy wspierania pracy szkół i nauczycieli: oferta zajęć edukacyjnych dla uczniów, warsztaty dla nauczycieli.

 

2. Akt lektury jako intelektualna i emocjonalna przygoda. Propozycje pracy z tekstem literackim dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, polonistów i bibliotekarzy (szkoła podstawowa)

Gra interaktywna, wycieczka literacko-edukacyjna, interpretacja tekstu w teatrze cieni – bliskie światu i percepcji dziecka propozycje pracy z książką. Prezentacja autorskiego spektaklu w czarnym teatrze jako jednej z inspirujących form odczytania tekstu literackiego. Najnowsze i najbardziej wartościowe publikacje adresowane do dzieci. (Spotkanie realizowane wyłącznie w siedzibie biblioteki).

Cykl spotkań dyskusyjnych "Porozmawiamy o dzieciach" 

W jaki sposób radzić sobie z najróżniejszymi problemami wychowawczymi, które zdarzają się w pracy z uczniami w szkole oraz dziećmi w domu? Jak pomóc sobie samemu i skutecznie doradzać rodzicom? Podczas spotkań dyskusyjnych prowadzonych przez pedagoga akademickiego z doświadczeniem praktycznym będzie możliwość omówienia w grupie codziennych problemów wychowawczych z dziećmi i wspólnego poszukiwania rozwiązań - w praktyce pedagogicznej oraz najnowszej literaturze fachowej, którą dysponujemy w bibliotece. 

 

 

Kontakt: Sylwia Czacharowska, tel. 89 527 39 41 w. 102, e-mail: dyrekcja@wmbp.olsztyn.pl

Copyright © 2020 W-MBP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Polityka prywatności - RODO