16 września (czwartek) 2021 r. o godz. 16:00 zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich zainteresowanych na konferencję online

WOKÓŁ EDUKACJI ZDALNEJ. DYLEMATY I WYZWANIA

16 września 2021 r. o godz. 16:00.

Organizatorzy konferencji: Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie, Olsztyński Oddział Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego i Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W programie:

1. Wprowadzenie – organizatorzy konferencji (Sylwia Czacharowska, dyrektor W-MBP; dr hab. Marzenna Nowicka, prof. UWM, przewodnicząca olsztyńskiego Oddziału PTP).

2. „Jak przywrócić codzienność w edukacji po pandemii. Pragnienia a potrzeby” – dr hab. Beata Krzywosz-Rynkiewicz, prof. UWM, kierownik Katedry Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji WNS UWM, Akademickie Centrum Wsparcia UWM „Empatia”.

3. „Powrót do szkoły a ryzyko wystąpienia fobii społecznej u uczniów: symptomy, trudności w pracy z uczniem, sposoby pomocy” – dr Magdalena Marzec, Katedra Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji WNS UWM, Akademickie Centrum Wsparcia UWM „Empatia”.

4. „Zmiany w zakresie zwyczajów żywieniowych a funkcjonowanie psychospołeczne dzieci i młodzieży w trakcie pandemii Covid-19” – dr Małgorzata Obara-Gołębiowska, Katedra Psychologii Klinicznej, Rozwoju i Edukacji WNS UWM, Akademickie Centrum Wsparcia UWM „Empatia”.

5. „Moje doświadczenia w pracy zdalnej z uczniami” – relacje nauczycieli:

• Paulina Kurowska-Loryńska -  nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, SP im. 11 Listopada w Rusi, członek grupy SUPERBELFRZY MINI, Ambasador eTwinning, Ambasador Wakelet w Polsce oraz Microsoft Innovative Educator Expert,
  • Monika Sylwanowicz-Wichowska - nauczycielka języka polskiego, SP nr 2 im. J. Dąbrowskiego w Olsztynie,
  • Wiesława Zielińska - nauczycielka języka polskiego, I LO im. A. Mickiewicza w Olsztynie, doradca metodyczny W-MODN w Olsztynie.

6. Dyskusja – odpowiedzi na pytania z czatu. Moderator: dr Klaudyna Bociek (W-MBP, PTP).

Przewidywany czas trwania konferencji - 2 godziny.

Konferencja odbędzie się w formie zdalnej na platformie ClickMeeting.

Wokół edukacji zdalnej. Dylematy i wyzwania - formularz rejestracyjny

Kontakt: