18 listopada (czwartek) o godzinie 11.00 serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na spotkanie online z Krzysztofem Korwin-Piotrowskim pt. Tadeusz Różewicz od „Kartoteki” do książki „Matka odchodzi”.

W programie :

1. Projekcja filmu dokumentalnego „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza”
    (II nagroda na VI Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Polskie Ojczyzny 2011”)
  2. Prelekcja Krzysztofa Korwin-Piotrowskiego, reżysera filmu „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza”.

Czas trwania spotkania: ok. 90 minut

Nauczycieli zainteresowanych udziałem klasy w wydarzeniu prosimy o wypełnienie formularza.

Kontakt: Wydział Wspomagania Edukacji tel. 89 527 25 86 wew. 122 ; e-mail; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krzysztof Korwin-Piotrowski – scenarzysta, reżyser i producent telewizyjny i teatralny, dyrektor artystyczny Fundacji ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie, redaktor portalu muzycznego ORFEO (www.orfeo.com.pl), dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, wykładowca na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, teatrolog, dziennikarz, menedżer kultury, kurator wystaw, komentator muzyczny i konferansjer. Współpracuje z portalami „Dziennik Teatralny” i e-teatr.pl Instytutu Teatralnego w Warszawie, Miesięcznikiem Społeczno-Kulturalnym „Śląsk”, „Dziennikiem Zachodnim” oraz amerykańskim wortalem muzycznym Opera Wire.

Film „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza” był prezentowany między innymi w TVP 2, TVP Kultura, TVP Polonia, w Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu, w Teatrze Studio am Salzufer w Berlinie, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (z okazji 50-lecia prapremiery „Kartoteki”), na Uniwersytecie Alberty w Edmonton (Kanada) oraz w Nowym Jorku. Krzysztof Korwin-Piotrowski za reżyserię filmu „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza” otrzymał II nagrodę na VI Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Polskie Ojczyzny 2011” w Częstochowie.

12,0,-250,50,0
25,600,60,0,0,0,0,0
85,300,0,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,0,0,0,28,10,10,0,0,0,11,0,1
Tadeusz Różewicz, Mieczysław Chudzik, Krzysztof Korwin-Piotrowski.
Tadeusz Różewicz, Wiesława Różewicz, Krzysztof Korwin-Piotrowski. fot. Mieczysław Chudzik