w m logo
Instytucja Samorządu
Województwa
Warmińsko-Mazurskiego

12 maja (czwartek) 2022 r.  o godzinie 16.30 zapraszamy na spotkanie online z Iwoną Pietrzak-Płachtą nt. „Biblioteka pasją malowana. Wizerunek Wypożyczalni Skrzydeł – biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie”.


Formularz rejestracyjny

Iwona Pietrzak Płachta

Iwona Pietrzak-Płachta
Z wykształcenia bibliotekoznawca. Z zamiłowania bibliotekarz szkolny. W zawodzie od 20 lat. Pomysłodawczyni zamiany biblioteki szkolnej ZSP w Pliszczynie w Wypożyczalnię Skrzydeł. Ze swoją biblioteką nominowana do zaszczytnej nagrody im. Janusza Korczaka, ustanowionej przez Uczelnię Korczaka w Warszawie.
Wielokrotna laureatka konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „ Mistrz Promocji Czytelnictwa”: wyróżnienie za rok 2019, III miejsca w Polsce za rok 2020 i ponowne wyróżnienie w roku 2021. Wspólnie z wychowawczynią klasy pierwszej wywalczyła w 2021 r. II miejsce w Polsce za sposób realizacji akcji „Czytam Sobie. Pierwsza klasa” organizowanej przez wydawnictwa Harper Collins Polska oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Zaraża swoimi pomysłami na czytanie podczas konferencji i spotkań metodycznych dla bibliotekarzy i humanistów. Publikuje.
Zamiast książek wypożycza skrzydła, na których szybuje ze swoimi czytelnikami do książkowych krain. Obala stereotypy, że czytanie to zajęcie statyczne i potrafi sprawić, że dzieci o różnych temperamentach czują, że czytanie ma moc!

Copyright © 2022 W-MBP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Polityka prywatności - RODO