Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Priorytet 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych”.

Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”.

Przyznane środki przeznaczone będą na zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo.
Będziemy na bieżąco informować o naszych działaniach na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Zadania  zrealizowane w ramach programu:

Lista książek zakupionych w ramach NPRCz 2.0

Seminarium „Rozwijanie kompetencji czytelniczych uczniów poprzez poetyckie słowo. Dlaczego warto czytać poezję?”

Wojewódzki  Konkurs Fotograficzny „Biblioteka jako wszechświat”

Przygody z książką - spotkanie on-line

Wystawa Fredrowska

Ekspozycja „Książka Roku 2022” POLSKIEJ SEKCJI IBBY