w m logo
Instytucja Samorządu
Województwa
Warmińsko-Mazurskiego

W sobotę 7 marca 2020 r. o godz. 12.00 zapraszamy do galerii Bakałarz na wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Wiśniewskiej „Bo świat taki jest”.

 

Elżbieta Wiśniewska maluje amatorsko od około ośmiu lat. Początkowo było to zaledwie luźną pasją, w której poruszała się po tematyce krajobrazowej, martwej natury, a także całkiem sporej kolekcji portretów monochromatycznych. Dopiero od 2018 roku pasja przybrała na sile i zaowocowała dwiema wystawami - w Galerii 011 przy Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu oraz w Pruszczu Gdańskim, w Galerii Szary Ganek. W 2019 roku artystka uczestniczyła w dwóch konkursach plastycznych: w Sopocie, corocznie organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Sopotu - „Wiersz + Obraz”, do twórczości Zbigniewa Herberta, gdzie otrzymała wyróżnienie i udział w wystawie pokonkursowej oraz w konkursie stanowiącym część Festiwalu Jeremiego Przybory - „XV Stacja Kutno”, zostając laureatką I nagrody. W lutym b.r. dwa obrazy malarki, z cyklu „Kobiety Boga” zostały uhonorowane udziałem w prestiżowym programie cyklu wystaw artystycznych „Art - Derby 2020” w Krakowie.

Wystawa „Bo świat taki jest” to zbiór pejzaży, czasami widzianych z ciekawej perspektywy barwnych połaci krajobrazowych. Ale nie tylko. W ekspozycji znajdują się również elementy natury w postaci kwiatów, zwierząt, wody pod różną postacią. Wszystko to wynika niejako ze sprzeciwu autorki wobec trendów w sztuce szeroko pojętej, ukazujących niekompletne ciała ludzkie, destrukcję, degradację, co według niej jest na wpół świadomym zarzucaniem sieci depresyjnych.

Aut. tekstu: Elżbieta Wiśniewska

bo swiat taki jest plakat

Fotorelacja z wernisażu wystawy

 

 

Copyright © 2020 W-MBP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Polityka prywatności - RODO