Drodzy Państwo,
mamy nadzieję, że zamieszczone przez nas informacje ułatwią znalezienie potrzebnej pomocy obywatelom Ukrainy przybywającym do naszego regionu.

#PomagamUkrainie -
oficjalna rządowa platforma pomocowa skierowana zarówno do osób szukających ratunku przed wojną, jak i chętnych wesprzeć uchodźców (w języku polskim i ukraińskim)

Prezydent.pl -  przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej informacja dla uchodźców z Ukrainy [PL/EN/UA/RU].

Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej -  kontakt: Ambasada i placówki konsularne

Urząd Marszałkowski w Olsztynie  - (m.in. punkty rejestracji dla uchodźców z Ukrainy, pomoc prawna)

Warmińsko- Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie - informacja na temat osób uciekających przed wojną w Ukrainie

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainyinformacja zawiera praktyczne wskazówki dotyczące zapisania dziecka do szkoły oraz praw, jakie przysługują uczniom z zagranicy w polskich szkołach.

Informacja dla studentów i naukowców przybywających z Ukrainy
-
informacja zawiera najważniejsze kwestie związane z kontynuowaniem studiów oraz kariery naukowej w Polsce.

Ministerstwo Edukacji i Nauki - jak rozmawiać z dziećmi i uczniami na temat sytuacji w Ukrainie - rekomendacje dla nauczycieli i pedagogów szkolnych

Poradnik dla osób goszczących uchodźców z Ukrainy - informator dla osób pomagających uchodźcom

Kompendium zasobów nt. pomocy osobom objętym wojna na Ukrainie - zbiór informacji o szkoleniach dla pomagaczy, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie, materiałach przydatnych dla nauczycieli, zbiórkach, pomocy mieszkaniowej i wskazówkach dla osób goszczących u siebie osoby z Ukrainy, zatrudnianiu osób z Ukrainy i wiele innych.

OPIEKA MEDYCZNA

Pakiet pomocy dla Ukrainy

Pomoc medyczna dla obywateli Ukrainy

Znany lekarz dla Ukrainy