w m logo
Instytucja Samorządu
Województwa
Warmińsko-Mazurskiego

10 maja o godzinie 17.00 zapraszamy do Galerii Bakałarz na otwarcie wystawy Ewy Boguckiej-Pudlis „Marzenia się spełniają. Moja przygoda z ilustracją”.


Na ekspozycji „Marzenia się spełniają. Moja przygoda z ilustracją” w galerii Bakałarz zostaną zaprezentowane ilustracje powstałe w latach 1987-2006, które są efektem współpracy Artystki z wydawnictwami gdańskimi i warszawskimi. Na wystawie pojawią się ilustracje do wielu bardzo popularnych tytułów, m.in.: „Czerwonego Kapturka”, „Kopciuszka”, „O rybaku i złotej rybce”, „W pustyni i w puszczy”, „Białego Kła”, „Lassie, wróć!”, „Trzech Muszkieterów”, „Faraona”, „Łagodnej”, „O psie, który jeździł koleją”, „Zewu krwi”, „Dewajtisa”, „Lata leśnych ludzi”, „O królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu”, „Śpiącej Królewny”, „Foki”.

Ewa Bogucka-Pudlis urodziła się 2 kwietnia 1960 r. w Pułtusku. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni Orłowie, a następnie PWSSP (ob. ASP) w Gdańsku. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni Kazimierza Śramkiewicza w 1986 r. Jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Artystka tworzy głównie malarstwo olejne i ilustracje, które prezentowała na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Prace Ewy Boguckiej-Pudlis znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i na świecie, m.in.: w Czechach, Niemczech, Szwecji, Holandii, Austrii, Turcji, Ghanie, na Białorusi. Od 2008 roku uczestniczy w krajowych i międzynarodowych plenerach malarskich. Obecnie mieszka i tworzy w Elblągu.


Wystawę można oglądać do 29 maja (poniedziałek - piątek w godzinach 14.30 - 18.00, w soboty: 9.00 - 15.00).

Fotorelacja z wernisażu - autor zdjęć: Sylwia Sawicka

 

  • Ewa Pudlis - wernisaż wystawy_001
  • Ewa Pudlis - wernisaż wystawy_002
  • Ewa Pudlis - wernisaż wystawy_003
  • Ewa Pudlis - wernisaż wystawy_004
  • Ewa Pudlis - wernisaż wystawy_005
  • Ewa Pudlis - wernisaż wystawy_006
  • Ewa Pudlis - wernisaż wystawy_007

 

 

Copyright © 2024 W-MBP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.

Polityka prywatności - RODO