14 czerwca (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii Bakałarz na otwarcie wystawy malarstwa Romany Triebling „Jak we śnie”.

Romana Triebling
– magister sztuki, absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. dr hab. Marzeny Huculak; aneks z malarstwa na jedwabiu w pracowni prof. dr. hab. Marka Szczęsnego. Ukończyła również Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie w zakresie reżysera i animatora kultury. Terapeutka osób niepełnosprawnych, wychowawca młodzieży.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym i akwarelą. Stosuje również techniki mieszane, jak piórko z akwarelą, kolaże wykonane z tego, co – jak sama mówi – „leży pod ręką”. W swoich pracach szuka więzi, a nawet jedności człowieka z otaczającą go przyrodą. Jej obrazy odzwierciedlają najbardziej skrajne stany emocjonalne: miłość i wzburzenie, harmonię i niepokój, bliskość i oddalenie. Uprawia również inne dziedziny sztuki – projektuje suknie, szyje patchworki, rzeźbi, tworzy modną biżuterię. Od 1997 r. należy do Związku Plastyków Warmii i Mazur. Eksponowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Anglii, Niemczech, USA.

Wystawy indywidualne:

Twierdza Boyen w Giżycku (2023 r.)
Galeria Usługa – Jazz Bar w Olsztynie (2023 r.)
Centrum Kultury w Ostródzie (2021 r.)
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie (2020 r.)
Galeria Bakałarz w W-MBP w Olsztynie (2016 r., 2019 r.)
Galeria Sowa w Olsztynie (2016 r.)
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim (2012 r.)
Galeria Art- Nova w Ornecie (2011 r.)
Centrum Kultury w Dobrym Mieście (2006 r.)

Wystawy zbiorowe:

Galeria Stary Ratusz w WBP w Olsztynie, Międzynarodowy Przegląd Sztuki Współczesnej (2024 r.)
Galeria BWA w Olsztynie, XII Olsztyńskie Biennale Sztuki (2023 r.)
Planeta 11, Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, „MAŁA forma” (2021 r.)
Galeria Bakałarz w W-MBP w Olsztynie, 30-lecie Galerii Bakałarz (2019 r.)
Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim (2011 r.)

Zaproszenie wernisa

Ekspozycję można zwiedzać w Galerii Bakałarz do 24 sierpnia.

• romana_triebling_001
  • romana_triebling_002