LearningApps - aplikacja Web 2.0 dostępna w polskiej wersji językowej. Wyszukiwanie i korzystanie z gotowych aplikacji, tworzenie interaktywnych materiałów dydaktycznych online (wstawianie tekstu, zdjęć, plików dźwiękowych) i udostępnianie w sieci. Tworzenie klas, udostępnianie ćwiczeń uczniom. Monitorowanie działań uczniów.

Stworzenie krótkiego pliku filmowego złożonego z różnych elementów (zdjęć, fragmentów filmów). Automatyczne tworzenie filmów. Edycja wideo: dodawanie efektów wideo, przejść, tekstów i muzyki. Modyfikacja pliku filmowego. Zapisywanie filmu.

Formatowanie wielostronicowego dokumentu. Dodawanie strony tytułowej, używanie stylów, wstawianie podziału strony, dodawnie podpisów, nagłówków, stopek i numerów stron, wstawianie przypisu dolnego lub przypisu końcowego, tworzenie i aktualizowanie spisu treści.

Dodawanie obramowania i tła strony; tworzenie tekstowego i obrazkowego znaku wodnego; wstawianie obiektów graficznych; modyfikowanie zdjęć i obrazów (dodawanie efektów obrazów i efektów artystycznych); wstawianie i formatowanie pola tekstowego; efekty tekstowe (WordArt); kształty jako proste elementy graficzne; korzystanie z gotowych szablonów i ich modyfikacja.

Chmura obliczeniowa - wady i zalety. Dysk Google jako miejsce przechowywania, udostępniania i pobierania plików. Wspólna praca nad dokumentami w chmurze. Wykorzystanie dysku Google w szkole.

Tworzenie i udostępnianie e- książeczek. Dodawanie: tekstu, rekwizytów, scen, własnych zdjęć i rysunków. Praca z uczniami w wirtualnej klasie.

Wizer.me to darmowa platforma edukacyjna, która służy do tworzenia atrakcyjnych wizualnie i zróżnicowanych pod względem formy interaktywnych kart pracy, które możemy udostępnić naszym uczniom.
Tematyka warsztatu: zakładanie konta, interface strony głównej, tworzenie interaktywnych kart pracy, formy udostępniania, konto ucznia, wysyłanie kart pracy.

Mentimeter to szwedzka aplikacja, która służy do tworzenia nowoczesnych prezentacji z interaktywnymi elementami takimi jak: quizy jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, pytania otwarte, chmury wyrazów, rankingi, ankiety, skale i inne.

Tematyka warsztatu: rejestracja na platformie, widok strony głównej,tworzenie pytań do prezentacji według różnych szablonów, udostępnianie, strona do głosowania.